(ÜRÜN PDF FORMATINDADIR VE İNDİRMELİ ÜRÜNDÜR - CEP TELEFONUNUZDAN YA DA TABLET VE BİLGİSAYARINIZDAN ZEVKLE OKUYABİLİRSİNİZ)


Yrd. Doç. Dr. Rahmi Oruç Güvenç


Bu kitap yakın bir tarihte fiziksel olarak aramızdan ayrılan Yrd. Doç. Dr. Rahmi Oruç Güvenç, hayatı ve çalışmaları hakkındadır. Kendisi Sufizm çevrelerinde `Şeyh Ezel` olarak tanınmaktaydı. Aziz Serhat Kural 40 yılı aşkın süren bir Şeyh-mürid etkileşiminin hatıralarıyla renklendirdiği kitabını özlü yapısıyla sizlere sunuyor.

Sufizm`den, Peygamberler`den, manevi gıdadan, şeytanın hilelerinden, müzikle tedavi, şifahaneler, Türk tarihi ve geniş coğrafyasına, Türk Dünyası ve Anadolu Evliyaları`ndan, neden yaşıyoruz sorularına kadar geniş bir etkileşim yelpazesini bu kitapta bulabilirsiniz.ISBN: 978-605-80569-0-9

"Kafamda çeşitli düşüncelerle oyunun devam edilmesine karar verilen gün satranç derneğine gittim. Ali de gelmişti. Aramızda konuşurken, oyunun oynamadan berabere yapılmasına karar verdik. Ali berabereden sonra benim kazanabileceğimi söyleyince ben de ona kendisi için bulduğum problemetik kazancı gösterdim. Çok şaşırdı, biraz düşünceye daldı ve gel seni bir yere götüreyim dedi. Yolda beni tanıdığı bir Sufi Üstadı'yla tanıştırmak istediğinden bahsetti.

Ben o sırada ömrümün kalanını tamamen ve derinden etkileyecek bir etkileşime gireceğimden tamamen habersizdim. Ali, otobüste, bu şahsın büyük bir Üstad olduğunu, müzik ve ayrıca Türklük'le ilgili büyük bir zat olduğunu anlatıyordu. Sonunda Oruç Bey'lerin Kadırga'daki üç katlı ahşap yapılı köşküne vardık. Eğer yanlış hatırlamıyorsam Ali'de anahtar vardı. İçeri girdik. Girişteki antrenin solundan yukarı çıkan ahşap bir merdivenle 2. ve 3. katlara ulaşılabiliniyordu. Daha çok 2. kat kullanılıyordu. Diğer katlar belirli işlerin yapıldığı ve ilgili odaların bulunduğu yerlerdi. 2. kattaydık. Her tarafta duvarlara asılmış ve daha önce hiç görmediğim müzik enstrümanları vardı. İlgimi çeken enstrümanlardan bazıları, yerde duran ve üzerine çok sayıda teller gerilmiş kutular diyebileceğimiz ve daha sonra Hint enstrümanları olduğunu öğrendiğim garip çalgılardı. Orada, 2. katta ilk kez Oruç Bey'le karşılaştım..."
Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Yrd. Doç. Dr. Rahmi Oruç Güvenç

  • 25.00TL
  • 15.00TL


Related Products

Kalbe Yolculuk

Kalbe Yolculuk

Kalbe Yolculuk (Kitap) Kalbe Yolculuk Alman Psikoloğun Hac Günlüğü ve        &nb..

20.00TL

Halvette 40 Gün

Halvette 40 Gün

HALVETTE KIRK GÜN (Kitap)  Michaela Mihriban ÖzelselHalvette 40 Gün, insan varlığının ik..

20.00TL

Âmak-ı Hayal

Âmak-ı Hayal

A’MÂK-I HAYAL (KİTAP) / HAYÂLİN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK Filibeli Ahmet Hilmi "Bu k..

20.00TL

Etiketler: Rahmi Oruç Güvenç, Oruç, Tümata, Otağ Müzik Merkezi, Buluşum Derneği